© Taipalsaaren Veikot
Kilpailun sarjat: MYYL; MY40; MY50; MY60; MY70; NYYL; NY40; NY50; MVYL; MV40; MV50; MV60; MV70; MPYL; MP40; MP50; MP60; NPYL; NP40; MY18; NY18; MY23; NY23; NP50; NP23; SVYL; SV40; SV50; SPYL; SP40; SP50; MP18; MP23; SP60; SP18;
Sarja |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan
tulos |
Miehet yksinsoutu yleinen 10 km |
||||
MYYL |
1. |
Heikki Karjaluoto |
Oulun Kilpa-Veljet |
49:28.8 |
MYYL |
2. |
Joni Närhi |
Kouvolan Soutajat |
51:08.7 |
MYYL |
3. |
Pekkä Mäkelä |
Takon Soutajat |
52:06.7 |
MYYL |
4. |
Juho Martikainen |
Puumala |
58:43.3 |
MYYL |
DNS |
Markus Miettinen |
Joutsenon Kullervo |
0 |
Miehet yksinsoutu yli 40 v 10 km |
||||
MY40 |
1. |
Jari Kuhno |
Virtain Urheilijat |
49:56.5 |
MY40 |
2. |
Paavo Salonen |
Takon Soutajat |
51:45.5 |
MY40 |
3. |
Jussi Häkkinen |
Keravan Urheilijat |
52:10.7 |
MY40 |
4. |
Kimmo Huhtanen |
Voiton Soutajat |
52:16.7 |
MY40 |
5. |
Hannu Liekola |
Kouvolan Soutajat |
52:27.1 |
MY40 |
6. |
Harri Miettinen |
Joutsenon Kullervo |
52:45.6 |
MY40 |
7. |
Veli-Pekka Kujala |
Evijärven Urheilijat |
53:56.0 |
MY40 |
8. |
Heikki Joskitt |
Sulkavan Urheilijat-41 |
54:55.8 |
MY40 |
9. |
Jari Haverinen |
SMARK |
55:42.9 |
MY40 |
10. |
Jussi Aapro |
Kouvolan Soutajat |
56:50.2 |
MY40 |
DNF |
Juha-Matti Valkama |
Keravan Urheilijat |
0 |
MY40 |
DNS |
Mika Jormakka |
Parikkalan Urheilijat |
0 |
Miehet yksinsoutu yli 50 v 10 km |
||||
MY50 |
1. |
Ari Kankkunen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
52:39.4 |
MY50 |
2. |
Reijo Niemenmaa |
Kouvolan Soutajat |
52:49.7 |
MY50 |
3. |
Mikko Lahti |
Syvä Köli |
52:51.2 |
MY50 |
4. |
Kari Lampilahti |
Soutuseura SMARK |
53:26.8 |
MY50 |
5. |
Heikki Keskinen |
Takon Soutajat |
53:56.2 |
MY50 |
6. |
Arto Muhonen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
53:58.9 |
MY50 |
7. |
Pasi Herranen |
Savonlinnan Soutu |
54:03.8 |
MY50 |
8. |
Ari Kitunen |
Kouvolan Soutajat |
54:14.6 |
MY50 |
9. |
Jukka Varrio |
Keravan Urheilijat |
54:23.3 |
MY50 |
10. |
Timo Karjalainen |
Joutele |
57:46.2 |
MY50 |
11. |
Tapio Vasenkari |
Kaarinan Urheilijat |
58:03.5 |
MY50 |
DNF |
Juha Karttunen |
Keravan Urheilijat |
0 |
MY50 |
DNS |
Juha Perätalo |
Kouvolan Soutajat |
0 |
Miehet yksinsoutu yli 60 v 10 km |
||||
MY60 |
1. |
Aarne Rantanen |
Virtain Urheilijat |
54:21.2 |
MY60 |
2. |
Harry Hellsten |
Kaukaan Lyly |
54:30.3 |
MY60 |
3. |
Seppo Anttila |
Hollolan Urheilijat |
54:47.2 |
MY60 |
4. |
Risto Mustonen |
Kuopion Hiihtäjät |
56:10.7 |
MY60 |
5. |
Lasse Gruzdaitis |
Kouvolan Soutajat |
56:13.7 |
MY60 |
6. |
Lars Svenskberg |
Lohjan Seudun Soutajat |
56:25.1 |
MY60 |
7. |
Kalle Melanen |
Lappeenrannan Soutajat |
57:42.4 |
MY60 |
8. |
Timo Martikainen |
Koston Soutajat ry |
58:26.9 |
MY60 |
9. |
Jouko Sällinen |
Virtain Urheilijat |
58:37.1 |
MY60 |
10. |
Arto Matikainen |
Kaukaan Lyly |
59:52.7 |
MY60 |
11. |
Jarmo Tuominen |
Joutele |
1:00:08.9 |
MY60 |
12. |
Risto Kemiläinen |
Kaarinan Urheilijat |
1:05:36.8 |
MY60 |
DNS |
Ossi Parkkinen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
0 |
Miehet yksinsoutu yli 70 v 10 km |
||||
MY70 |
1. |
Raimo Myller |
Joutele |
59:45.6 |
MY70 |
2. |
Juhani Joutsenniemi |
Keravan Urheilijat |
1:02:00.2 |
MY70 |
3. |
Jaakko Timperi |
Kouvolan Soutajat |
1:03:51.1 |
MY70 |
4. |
Martin Löfström |
Keravan Urheilijat |
1:10:02.9 |
MY70 |
DNS |
Leo Saari |
Kaarinan Urheilijat |
0 |
Naiset yksinsoutu yleinen 10 km |
||||
NYYL |
1. |
Marketta Lamberg |
Takon Soutajat |
58:54.3 |
NYYL |
2. |
Suvi Karjaluoto |
Oulun Kilpa-Veljet |
59:29.2 |
NYYL |
3. |
Paula Vehkala |
Takon Soutajat |
1:01:24.9 |
NYYL |
4. |
Venla Von Bagh |
Kouvolan Soutajat |
1:01:40.3 |
NYYL |
5. |
Sari Kurimo |
Takon Soutajat |
1:02:47.1 |
NYYL |
6. |
Mari Rinta-Piirto |
Takon Soutajat |
1:04:15.8 |
NYYL |
7. |
Riitta Von Bagh |
Kouvolan Soutajat |
1:04:32.4 |
Naiset yksinsoutu yli 40 v 10 km |
||||
NY40 |
1. |
Riikka Konttinen |
Mikkelin Soutajat |
58:56.5 |
NY40 |
2. |
Leila Mainiemi |
Sulkavan Urheilijat-41 |
1:01:02.3 |
NY40 |
3. |
Minna Hotakainen |
Joutsenon Kullervo |
1:02:28.4 |
NY40 |
4. |
Heidi Räihä |
Kouvolan Soutajat |
1:04:27.0 |
NY40 |
5. |
Jaana Mäkelä |
Parikkalan Urheilijat |
1:07:10.6 |
Naiset yksinsoutu yli 50 v 10 km |
||||
NY50 |
1. |
Anita Hyttinen |
Leppävirran Urheilijat |
1:06:13.5 |
NY50 |
2. |
Leila Perkka |
Kouvolan Soutajat |
1:07:38.3 |
Miehet vuorosoutu yleinen 10 km |
||||
MVYL |
1. |
Juha Hinkkanen/Janne Peippo |
Parikkalan Urheilijat |
52:12.8 |
MVYL |
2. |
Pauli Turtinen/Jouni Ponnikas |
Oulun Kilpa-Veljet |
52:52.3 |
Miehet vuorosoutu yli 40 v 10 km |
||||
MV40 |
1. |
Jani Hevonoja/Vesa Vainio |
Viialan Viri |
54:29.4 |
MV40 |
2. |
Ari Ilola/Jouko Peipinen |
Viialan Viri |
55:05.2 |
MV40 |
3. |
Arto Tilaeus/Jari Tolvanen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
55:49.2 |
MV40 |
4. |
Jaakko Laukka/Juho Tiainen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
58:20.0 |
Miehet vuorosoutu yli 50 v 10 km |
||||
MV50 |
1. |
Jari Kuitunen/Timo Dyster |
Mikkelin Soutajat |
53:47.8 |
MV50 |
2. |
Aaro Aaltonen/Tapani Kiveläinen |
Virtain Urheilijat |
54:19.4 |
Miehet vuorosoutu yli 60 v 10 km |
||||
MV60 |
1. |
Hannu Pasanen/Ossi Parkkinen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
54:31.4 |
MV60 |
2. |
Aimo Väisänen/Leino Nisula |
Virtain Urheilijat |
56:51.2 |
MV60 |
DNS |
Risto Holtinkoski/Keijo Salonen |
Oulun Kilpa-Veljet |
0 |
Miehet vuorosoutu yli 70 v 10 km |
||||
MV70 |
1. |
Toivo Ruuska/Tauno Tuomikoski |
Lohjan Seudun Soutajat |
1:03:08.6 |
Miehet parisoutu yleinen 10 km |
||||
MPYL |
1. |
Toni Pyykkö/Jussi Naskali |
Takon Soutajat |
45:17.8 |
MPYL |
2. |
Jyrki Kiviniemi/Jani Söderlund |
Nesteen Soutajat |
45:49.4 |
MPYL |
3. |
Tomi Nummela/Niko Vanamo |
Keravan Urheilijat |
48:47.4 |
MPYL |
4. |
Valle Teho/Asko Toropainen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
50:00.8 |
MPYL |
5. |
Mikko Hilola/Seppo Häkkinen |
Joutele |
50:22.8 |
MPYL |
6. |
Aimo Sironen/Kenneth Byskog |
Evijärven Urheilijat |
50:46.5 |
MPYL |
7. |
Ville Ohtonen/Heikki Herranen |
Oulun Kilpa-Veljet |
51:30.9 |
Miehet parisoutu yli 40 v 10 km |
||||
MP40 |
1. |
Petri Kalliala/Marko Leppämäki |
Virtain Urheilijat |
49:44.6 |
Miehet parisoutu yli 50 v 10 km |
||||
MP50 |
1. |
Jouko Vaali/Tero Vaali |
Virtain Urheilijat |
48:39.6 |
MP50 |
2. |
Ari Kankkunen/Arto Muhonen |
Sulkavan Urheilijat-41 |
49:03.9 |
MP50 |
3. |
Seppo Laukkanen/Antti Pöyhönen |
Kivennavan Soutajat |
49:35.0 |
MP50 |
4. |
Jorma Närhi/Jari Sorsa |
Kouvolan Soutajat |
50:26.0 |
MP50 |
5. |
Pentti Vepsäläinen/Arto Mykkänen |
Keravan Urheilijat |
52:17.5 |
MP50 |
6. |
Markku Kolehmainen/Reijo Parkkin |
Mikkelin Soutajat |
52:32.8 |
MP50 |
DNS |
Aaro Aaltonen/Tapani Kiveläinen |
Virtain Urheilijat |
0 |
Miehet parisoutu yli 60 v 10 km |
||||
MP60 |
1. |
Mauri Hautala/Hannu Manninen |
Evijärven Urheilijat |
52:19.1 |
MP60 |
2. |
Kai Lehtinen/Jouko Tyrkäs |
Keravan Urheilijat |
53:08.4 |
MP60 |
3. |
Matti Etelämäki/Esko Hyyppä |
Lappajärven Veikot |
53:42.1 |
MP60 |
4. |
Seppo Putkinen/Kyösti Vesterinen |
Koston Soutajat ry |
54:27.7 |
MP60 |
DNS |
Erkki Pöllänen/Keijo Kosonen |
Parikkalan Urheilijat |
0 |
Naiset parisoutu yleinen 10 km |
||||
NPYL |
1. |
Suvi Pakkala/Kirsi Ekroos |
Kouvolan Soutajat |
53:35.2 |
NPYL |
2. |
Anu Hautasaari/Kaija Hänninen |
Evijärven Urheilijat |
55:03.9 |
NPYL |
3. |
Satu Niemlä/Eija Kangas |
Vihtavuoren Pamaus |
55:47.9 |
NPYL |
4. |
Kirsi-Marja Pänttönen/Tuija Peso |
Takon Soutajat |
56:03.1 |
NPYL |
5. |
Miia-Maarit Onikki/Sari Kurimo |
Takon Soutajat |
59:31.9 |
NPYL |
6. |
Paula Vehkala/Kathleen Hendry |
Takon Soutajat |
59:37.6 |
Naiset parisoutu yli 40 v 10 km |
||||
NP40 |
1. |
Teija Jokela/Jaana Takala |
Evijärven Urheilijat |
54:35.4 |
NP40 |
2. |
Tarja Hopponen/Liisa Vikström |
Keravan Urheilijat |
1:00:39.8 |
Miehet yksinsoutu alle 18 v 5 km |
||||
MY18 |
1. |
Wille Fagerholm |
Keravan Urheilijat |
27:43.1 |
MY18 |
2. |
Elias Tiihonen |
Keravan Urheilijat |
28:05.5 |
MY18 |
3. |
Antti Haapaniemi |
Kouvolan Soutajat |
29:41.1 |
MY18 |
4. |
Miko Storman |
Keravan Urheilijat |
34:41.0 |
Naiset yksinsoutu alle 18 v 5 km |
||||
NY18 |
1. |
Tuuli Vuorentausta |
Kouvolan Soutajat |
31:35.9 |
NY18 |
2. |
Ella Leino |
Kouvolan Soutajat |
31:37.3 |
Miehet yksinsoutu alle 23 v 5 km |
||||
MY23 |
1. |
Heikki Kääriäinen |
Mikkelin Soutajat |
28:16.4 |
Naiset yksinsoutu alle 23 v 5 km |
||||
NY23 |
1. |
Sanni Lamberg |
Takon Soutajat |
31:07.5 |
NY23 |
2. |
Jasmi Leppänen |
Takon Soutajat |
31:17.1 |
Naiset parisoutu yli 50 v 10 km |
||||
NP50 |
1. |
Vuokko Kolehmainen/Jaana Valtonen |
Mikkelin Soutajat |
53:47.5 |
NP50 |
2. |
Marita Junna/Susanna Esbo |
Joutele |
58:49.8 |
Naiset parisoutu alle 23 v 5 km |
||||
NP23 |
1. |
Iida Niemi/Elisa Kitunen |
Kouvolan Soutajat |
26:53.9 |
S vuorosoutu yleinen 10 km |
||||
SVYL |
1. |
Heikki Karjaluoto/Suvi Karjaluot |
Oulun Kilpa-Veljet |
53:22.9 |
SVYL |
2. |
Sanni Jaakkola/Sami Takala |
Syvä Köli |
1:01:29.8 |
S vuorosoutu yli 40 v 10 km |
||||
SV40 |
1. |
Esa Kilpeläinen/Johanna Kilpeläinen |
Kouvolan Soutajat |
54:58.2 |
SV40 |
DNS |
Anja Vehman/ |
Joutele |
0 |
S vuorosoutu yli 50 v 10 km |
||||
SV50 |
1. |
Markku Sojakka/Kirsi Hiljanen |
Kouvolan Soutajat |
55:58.5 |
S parisoutu yleinen 10 km |
||||
SPYL |
1. |
Marketta Lamberg/Paavo Salonen |
Takon Soutajat |
49:16.2 |
SPYL |
2. |
Aleksi Kyllönen/Essi Virta |
Sulkavan Urheilijat-41 |
49:39.4 |
SPYL |
3. |
Seppo Rellman/Elisa Aunola |
Keravan Urheilijat |
50:03.6 |
SPYL |
4. |
Mari Rinta-Piirto/Pekka Mäkelä |
Takon Soutajat |
51:14.5 |
SPYL |
5. |
Kristina Björknäs/Pentti Soini |
Keravan Urheilijat |
51:22.4 |
SPYL |
6. |
Toni Pyykkö/Miia-Maarit Onikki |
Takon Soutajat |
51:45.1 |
SPYL |
7. |
Jussi Naskali/Sanni Lamberg |
Takon Soutajat |
53:01.8 |
SPYL |
DSQ |
Aimo Sironen/Anu Hautasaari |
Evijärven Urheilijat |
0 |
S parisoutu yli 40 v 10 km |
||||
SP40 |
1. |
Mika Sistonen/Anu Takala |
Kouvolan Soutajat |
48:45.7 |
SP40 |
2. |
Marika Laaksonen/Kim Turkia |
Joutele |
49:21.3 |
SP40 |
3. |
Harri Miettinen/Minna Hotakainen |
Joutsenon Kullervo |
50:20.8 |
SP40 |
4. |
Mikko Ylönen/Anne Rasku |
Keravan Urheilijat |
50:34.8 |
SP40 |
5. |
Jari Vallo/Carla Urbano |
Keravan Urheilijat |
55:40.6 |
SP40 |
6. |
Kaija Hänninen/Veli-Pekka Kujala |
Evijärven Urheilijat |
55:52.8 |
SP40 |
DNF |
Tarja Väisänen/Jouni Kakkonen |
Mikkelin Soutajat |
27:59.7 |
S parisoutu yli 50 v 10 km |
||||
SP50 |
1. |
Riitta Konttinen/Tuomo Konttinen |
Virran Viemät |
50:33.7 |
SP50 |
2. |
Johanna Mörö/Kimmo Mörö |
Takon Soutajat |
51:35.2 |
SP50 |
3. |
Jaana Kuittinen/Pentti Jokela |
Takon Soutajat |
52:05.9 |
SP50 |
4. |
Mervi Hautala/Mauri Hautala |
Evijärven Urheilijat |
54:37.3 |
SP50 |
5. |
Anita Harju/Arto Alajääski |
Kouvolan Soutajat |
55:44.8 |
Miehet parisoutu alle 18 v 5 km |
||||
MP18 |
1. |
Wille Fagerholm/Elias Tiihonen |
Keravan Urheilijat |
25:54.9 |
Miehet parisoutu alle 23 v 5 km |
||||
MP23 |
1. |
Heikki Kääriäinen/Oula Seppälä |
Mikkelin Soutajat |
25:59.9 |
S parisoutu yli 60 v 10 km |
||||
SP60 |
1. |
Seija Havanka/Pentti Havanka |
Virtain Urheilijat |
1:00:31.5 |
S parisoutu alle 18 v 5 km |
||||
SP18 |
1. |
Kristian Rosenblad/Julia Lindstr |
Keravan Urheilijat |
28:00.0 |