Yhteystiedot

Taipalsaaren Veikot ry perustettu 1915
Jauhialantie 343, 54915 Saimaanharju
puh: 0444401998
sähköposti: taipalsaarenveikotry(at)gmail.com











Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:55471 kpl

Tulokset, yleisurheilu

Tulokset 2017

Kansallinen Veteraanien heittoviisiottelu ja Olympiapainoheitto 24.07.2017

Lajipäiväkisat kuula ja moukari 20.05.2017

Telkkälän lenkki 02.05.2017

Kuva Telkkälän lenkki 02.05.2017 osanottajat lähtöpaikalla

Tulokset 2016

Kansallinen Veteraanien heittoviisiottelu ja Olympiapainonheitto 18.09.2016

Av. 4-seuran (LuPo-StU-TsV-YP) ottelu 21.07.2016

Lajipäiväkisat keihäs ja kuula 22.05.2016

Telkkälän lenkki 02.05.2016

Tulokset 2015

Kansallinen veteraanien heittoviisiottelu ja Olympiapianonheitto 27.09.2015

Av. 4-seuran (LuPo-StU-TsV-YP) ottelu 15.08.2015

Lajipäiväkisa keihäs ja kuula 20.05.2015

Telkkälän lenkki 04.05.2015 

Tulokset 2014

Kansallinen veteraanien heittoviisiottelu ja Olympiapainonheitto 28.09.2014

Av. 4-seuran (LuPo-StU-TsV-YP) ottelu 12.07.2014

Lajipäiväkisat seiväs, 3-loikka ja keihäs 19.05.2014

Telkkälän lenkki tiistai 06.05.2014

Maastojuoksun piirinmestaruus 9-19 v. 04.05.2014

Tulokset 2013

Kansallinen veteraanien heittoviisiottelu 22.09.2013

Olympiapainonheitto sunnuntai 22.09.2013

pm 13, 15 v. 06-07.08.2013

Av. 4-seuran (LuPo-StU-TsV-YP) ottelu 13.07.2013

Lajipäiväkisat, keihäs, seiväs, 3-loikka 20.05.2013

Telkkälän lenkki keskiviikko 08.05.2013

Tulokset 2012

Heittoviisiottelu ja Olympiapainonheitto sunnuntai 23.09.2012 

pm-maraton naiset (Kullervomaraton 22.09.2012)

EK-NAISET

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Talvikki Junnila           Imatran Urheilijat         3.19.24             
  2.   Tuula Kuisma               Joutsenon Kullervo         4.08.31     +49.07  
  3.   Anna Keskisaari            Taipalsaaren Veikot        4.30.29   +1.11.05  

Piirinmestaruuskilpailut M/N yleinen tiistai 24.07.2012

Piirinmestaruuskilpailut M/N yleinen maanantai 23.07.2012


 Av. 4-seuran ottelu (LuPo-StU-TsV-YP) Taipalsaari, Saimaanharjun kenttä

14.07.2012 klo 12.00

 

Tulokset 

Myl 400 m

1. Juha Tamper TaipVei 1:11,51                               

Myl 3-loikka

1. Juha Tamper TaipVei 11,23

2. Miikka Kuisma JoutsKu 11,22

Myl kiekko (2kg)

1. Jouni Hytti LappUM 34,60

2. Juha Olkkonen TaipVei 32,20

M17 300 m

1. Markus Tamper TaipVei 52,66

M17 moukari (5 kg)

1. Markus Tamper TaipVei 17,21

P15 kuula (4 kg)

1. Sami Ahonen TaipVei 10,23

2. Mikael Rehn TaipVei 7,19

P13 1000 m

1. Eemil Mononen TaipVei 3:50,61

2. Miika Tamper TaipVei 4:43,03

P13 kiekko (600g)

1. Miika Tamper TaipVei 18,16

P11 300 m

1. Jimi Tervonen LuumPo 53,60

2. Pyry Eskelinen YlämPy 56,69

3. Jouni Hannula LappUM 58,58

4. Juuso Valtonen TaipVei 59,01

P11 pituus

1. Jimi Tervonen LuumPo 364

2. Markus Hämäläinen TaipVei 343

3. Pyry Eskelinen YlämPy 341

4. Jouni Hannula LappUM 307

P11 kuula (2.5kg)

1. Juuso Valtonen TaipVei 5,45

2. Jouni Hannula LappUM 5,26

3. Markus Hämäläinen TaipVei 4,88

4. Aaro Turkia YlämPy 4,33

P09 150 m

1. Veeti Mononen TaipVei 27,68

2. Aku Saarinen YlämPy 30,27

P09 pituus

1. Tuomas Hämäläinen TaipVei 308

2. Aku Saarinen YlämPy 268

P09 junnukeihäs (350g)

1. Aaro Turkia YlämPy 12,16

2. Tuomas Hämäläinen TaipVei 8,87

Nyl 400 m

1. Minna Hämäläinen TaipVei 1:35,09

Nyl kiekko (1 kg)

1. Niina Hohti AnjLi 33,20

2. Minna Hämäläinen TaipVei 30,19

3. Sini Lippojoki JoutsKu 29,58

4. Taru Turkia YlämPy 26,22

N17 moukari (3 kg)

1. Taru Turkia YlämPy 60,21

2. Sini Lippojoki JoutsKu 32,67

3. Tia Rauhamäki TaipVei 31,82

T15 3-loikka

1. Eve Haiko LappUM 10,41

T15 kuula (3 kg)

1. Noora Hirvikallio LuumPo 8,13

T13 1000 m

1. Nina Lindgvist JoutsKu 3:51,57

2. Jenni Ovaska LuumPo 3:54,06

T13 korkeus

1. Minttu Mattinen JoutsKu 144

2. Nina Lindgvist JoutsKU 135

3. Netta Kaplas LappUM 130

4. Jenni Ovaska LuumPo 125

5. Susanna Hämäläinen TaipVei 100

T13 kiekko (600g)

1. Anni Salminen JoutsKu 19,80

2. Susanna Hämäläinen TaipVei 18,71

3. Netta Kaplas LappUM 16,73

T11 300 m

1. Siiri Kaijansinkko LappUM 52,41

2. Laura Karhunen LappUM 55,28

3. Henna Karhunen LappUM 56,05

4. Annastiina Torikka SavitU 57,71

5. Emilia Tamper TaipVei 59,90

T11 pituus

1. Siiri Kaijansinkko LappUM 369

2. Henna Karhunen LappUM 365

3. Annastiina Torikka SavitU 364

4. Laura Karhunen LappUM 359

5. Helmi-Sofia Pirhonen JoutsKu 314

6. Mona Luukkonen JoutsKu 295

T11 kuula (2 kg)

1. Annastiina Torikka SavitU 6,27

2. Emilia Tamper TaipVei 5,84

3. Mona Luukkonen JoutsKu 5,75

4. Helmi-Sofia Pirhonen JoutsKu 5,35

5. Laura Karhunen LappUM 5,29

T09 150 m

1. Veera Eskelinen YlämPy 26,23

2. Kiira Kettunen LuumPo 26,85

3. Milja Mahlavuori LappUM 27,29

T09 pituus

1. Veera Eskelinen YlämPy 323

2. Kiira Kettunen LuumPo 309

3. Milja Mahlavuori LappUM 290

 

Seuraottelu pisteet:

1. Taipalsaaren Veikot 92 (Miehet/Pojat 63, Naiset/Tytöt 29)

2. Ylämaan Pyrkijät 37 (Miehet/Pojat 19, Naiset/Tytöt 18)

3. Luumäen Pojat 31 (Miehet/Pojat 10, Naiset/Tytöt 21)

4. Savitaipaleen Urheilijat 10 (Miehet/Pojat 0, Naiset/Tytöt 10)

 

 

Lajipäiväkisa, keihäs, seiväs, 3-loikka 07.06.2012 klo 18, Saimaanharjun kenttä, Taipalsaari

 

Tulokset

Myl seiväs

1. Tuomas Outinen TaipKi 4.65

 

Myl keihäs (800g)

1. Henri Kontio TaipVei 64.40

2. Joose Leino LappUM 53.08

3. Tuomas Outinen TaipKi 42.77

 

M19 keihäs (800g)

1. Toni Lifländer ImatrU 59.38

 

M17 kolmiloikka

1. Simo Lipsanen LappUM 13.50 (+0,0)

 

M17 seiväs

1. Pietari Outinen TaipKi 3.60

 

M17 keihäs (700g)

1. Simo Lipsanen LappUM 44.52

2. Pietari Outinen TaipKi 32.23

 

P15 kolmiloikka

1. Arttu Tyystjärvi ImatrU 12.01 (+1,9)

2. Kristian Backman ImatrU 11.69 (+1,5)

 

P11 keihäs (400g)

1. Aleksi Sinkkonen ImatrU 32.11

2. Otto Pulkkinen ImatrU 30.02

3. Topias Suna ImatrU 24.61

4. Akseli Tyystjärvi ImatrU 23.78

5. Vertti Leinonen LappUM 18.41

 

P09 junnukeihäs (350g)

1. Pekka Laine LappUM 14.38

 

Nyl seiväs

1. Viivi Rita SimpU 3.20

 

Nyl keihäs (600g)

1. Iitu Hölttä MikKV 29.76

 

N19 keihäs (600g)

1. Laura Suhonen LappUM 29.88

 

N17 3-loikka

1. Saara Lipsanen LappUM 10.70 (+0,8)

 

N17 keihäs (500g)

1. Saara Lipsanen LappUM 41.65

 

T15 kolmiloikka

1. Noora Jäntti LappUM 10.09 (+3,8)

2. Emma Jyrkinen LappUM 9.77 (-0,3)

3. Eve Haiko LappUM 9.55 (+1,7)

 

T15 keihäs (400g)

1. Emma Jyrkinen LappUM 26.89

2. Noora Jäntti LappUM 20.25

 

T13 kolmiloikka

1. Noora Heikkonen LappUM 8.68 (-0,5)

2. Elina Peltola LappUM 8.54 (+1,2)

 

T13 seiväs

1. Elina Peltola LappUM 2.36

 

T13 keihäs (400g)

1. Elina Peltola LappUM 22.99

2. Netta Kaplas LappUM 15.11

 

T11 kolmiloikka

1. Siiri Kaijansinkko LappUM 8.67 (+0,5)

2. Venla Peltola LappUM 8.43 (+0,9)

3. Olivia Härkönen AlatPir 7.99 (+0,3)

4. Riina Heikkonen LappUM 7.72 (+1,1)

5. Elena Jyrkinen LappUM 7.66 (+0,3)

 

T11 seiväs

1. Venla Peltola LappUM 2.11

2. Olivia Härkönen AlatPir 1.60

 

T11 keihäs (400g)

1. Venla Peltola LappUM 28.93

2. Eeva Laine LappUM 11.17

3. Elena Jyrkinen LappUM 8.76

 

 

 

Kansallinen veteraanien heittoviisiottelu ja Olympiapainonheitto, nuorempien sarjojen heittoviisiottelun kutsukilpailu 25.09.2011 Saimaanharjun kenttä, Taipalsaari

Tulokset

M19 heittoviisiottelu

1. Jesse Rauhamäki TaipVei 2812

2. Henri Kontio TaipVei 2704

M19 kuula (6 kg)

Jesse Rauhamäki TaipVei 11.11

Henri Kontio TaipVei 9.94

M19 kiekko (1.75kg)

Jesse Rauhamäki TaipVei 38.09

Henri Kontio TaipVei 28.72

M19 keihäs (800 g)

Jesse Rauhamäki TaipVei 40.11

Henri Kontio TaipVei 64.67

M19 moukari (6 kg)

Jesse Rauhamäki TaipVei 35.53

Henri Kontio TaipVei 31.36

M19 painonheitto (11.34kg)

Jesse Rauhamäki TaipVei 15.25

Henri Kontio TaipVei 12.69

P15 heittoviisiottelu

1. Eetu Koistinen TaipVei 1937

P15 kuula (4 kg)

Eetu Koistinen TaipVei 10.21

P15 kiekko (1 kg)

Eetu Koistinen TaipVei 33.84

P15 keihäs (600g)

Eetu Koistinen TaipVei 50.48

P15 moukari (4 kg)

Eetu Koistinen TaipVei 26.94

P15 painonheitto (7.26kg)

Eetu Koistinen TaipVei NM

M30 heittoviisiottelu

1. Yrjö Hämäläinen TaipVei 2761

2. Mikko Haikala LappUM 2232

M30 kuula (7.26kg)

Yrjö Hämäläinen TaipVei 11.70

Mikko Haikala LappUM 11.43

M30 kiekko (2 kg)

Yrjö Hämäläinen TaipVei 35.50

Mikko Haikala LappUM 34.79

M30 keihäs (800g)

Yrjö Hämäläinen TaipVei 25.18

Mikko Haikala LappUM 51.78

M30 moukari (7.26kg)

Yrjö Hämäläinen TaipVei 49.58

Mikko Haikala LappUM 38.36

M30 painonheitto (15.88kg)

Yrjö Hämäläinen TaipVei 14.34

Mikko Haikala LappUM NM

M30 Olympiapainonheitto (25.4 kg)

1. Yrjö Hämäläinen TaipVei 10.00

M35 heittoviisiottelu

1. Pasi Hämäläinen LappUM 1733

M35 kuula (7.26kg)

Pasi Hämäläinen LappUM 9.26

M35 kiekko (2kg)

Pasi Hämäläinen LappUM 22.27

M35 keihäs (800g)

Pasi Hämäläinen LappUM 33.26

M35 moukari (7.26kg)

Pasi Hämäläinen LappUM 20.18

M35 painonheitto (15.88kg)

Pasi Hämäläinen LappUM 8.79

M40 heittoviisiottelu

1. Juha Olkkonen TaipVei 2545

2. Mika Sirkka KangKa 1179

M40 kuula (7.26kg)

Juha Olkkonen TaipVei 11.33

Mika Sirkka KangKa 12.10

M40 kiekko (2 kg)

Juha Olkkonen TaipVei 28.26

Mika Sirkka KangKa DNS

M40 keihäs (800 g)

Juha Olkkonen TaipVei 40.24

Mika Sirkka KangKa DNS

M40 moukari (7.26kg)

Juha Olkkonen TaipVei 27.08

Mika Sirkka KangKa 33.96

M40 painonheitto (15.88kg)

Juha Olkkonen TaipVei 10.96

Mika Sirkka KangKa DNS

M40 Olympiapainonheitto (25.4 kg)

1. Juha Olkkonen TaipVei 7.73

M45 heittoviisiottelu

1. Pekka Sinisaari LohUrh 3585

M45 kuula (7.26kg)

Pekka Sinisaari LohUrh 12.15

M45 kiekko (2 kg)

Pekka Sinisaari LohUrh 36.31

M45 keihäs (800g)

Pekka Sinisaari LohUrh 40.46

M45 moukari (7.26kg)

Pekka Sinisaari LohUrh 43.21

M45 painonheitto (15.88kg)

Pekka Sinisaari LohUrh 13.69

M60 heittoviisiottelu

1. Seppo Hjelm LohLou 3810

M60 kuula (5 kg)

Seppo Hjelm LohLou 12.25

M60 kiekko (1 kg)

Seppo Hjelm LohLou 43.11

M60 keihäs (600 g)

Seppo Hjelm LohLou 33.34

M60 moukari (5 kg)

Seppo Hjelm LohLou 45.88

M60 painonheitto (9.08kg)

Seppo Hjelm LohLou 15.96

M65 heittoviisiottelu

1. Esko Kuutti VihUV 3800

2. Sakari Heino KymUV 3575

3. Sakari Parkko KymUV 2755

4. Pentti Ihonen MikKV 1994

M65 kuula (5 kg)

Esko Kuutti VihUV 11.22

Sakari Heino KymUV 10.97

Sakari Parkko KymUV 8.68

Pentti Ihonen MikKV 7.70

M65 kiekko (1 kg)

Esko Kuutti VihUV 36.67

Sakari Heino KymUV 41.02

Sakari Parkko KymUV 29.94

Pentti Ihonen MikKV 23.57

M65 keihäs (600g)

Esko Kuutti VihUV 42.38

Sakari Heino KymUV 29.41

Sakari Parkko KymUV 17.51

Pentti Ihonen MikKV 22.00

M65 moukari (5 kg)

Esko Kuutti VihUV 35.53

Sakari Heino KymUV 34.46

Sakari Parkko KymUV 32.62

Pentti Ihonen MikKV 19.00

M65 painonheitto (9.08 kg)

Esko Kuutti VihUV 13.43

Sakari Heino KymUV 13.74

Sakari Parkko KymUV 12.87

Pentti Ihonen MikKV 7.95

M65 Olympiapainonheitto (25.4 kg)

1. Sakari Parkko KymUV 6.74

2. Sakari Heino KymUV 4.33

M70 heittoviisiottelu

1. Teuvo Koskelainen KymUV 3169

2. Raimo Jantunen SpoVe 2574

3. Allan Pankka KymUV 2502

4. Aimo Kapiainen LappUM 2236

M70 kuula (4 kg)

Teuvo Koskelainen KymUV 9.94

Raimo Jantunen SpoVe 9.58

Allan Pankka KymUV 7.37

Aimo Kapiainen LappUM 7.93

M70 kiekko (1 kg)

Teuvo Koskelainen KymUV 30.44

Raimo Jantunen SpoVe 22.41

Allan Pankka KymUV 27.58

Aimo Kapiainen LappUM 20.27

M70 keihäs (500 g)

Teuvo Koskelainen KymUV 21.83

Raimo Jantunen SpoVe 18.40

Allan Pankka KymUV 15.98

Aimo Kapiainen LappUM 30.61

M70 moukari (4 kg)

Teuvo Koskelainen KymUV 35.10

Raimo Jantunen SpoVe 28.84

Allan Pankka KymUV 27.30

Aimo Kapiainen LappUM 20.04

M70 painonheitto (7.26kg)

Teuvo Koskelainen KymUV 12.83

Raimo Jantunen SpoVe 10.94

Allan Pankka KymUV 12.08

Aimo Kapiainen LappUM 7.32

M70 Olympiapainonheitto (25.4kg)

1. Allan Pankka KymUV 4.20

M75 heittoviisiottelu

1. Reino Kinnunen SpoVe 3721

M75 kuula (4 kg)

Reino Kinnunen SpoVe 8.83

M75 kiekko (1 kg)

Reino Kinnunen SpoVe 28.52

M75 keihäs (500 g)

Reino Kinnunen SpoVe 23.05

M75 moukari (4 kg)

Reino Kinnunen SpoVe 32.00

M75 painonheitto (7.26kg)

Reino Kinnunen SpoVe 11.81

M80 heittoviisiottelu

1. Raimo Kietäväinen LappUM 3150

M80 kuula (3 kg)

Raimo Kietäväinen LappUM 10.66

M80 kiekko (1 kg)

Raimo Kietäväinen LappUM 21.02

M80 keihäs (400 g)

Raimo Kietäväinen LappUM 25.75

M80 moukari (3 kg)

Raimo Kietäväinen LappUM 27.47

M80 painonheitto (5.45 kg)

Raimo Kietäväinen LappUM 10.90

T15 heittoviisiottelu

1. Tia Rauhamäki TaipVei 1495

T15 kuula (3 kg)

Tia Rauhamäki TaipVei 8.31

T15 kiekko (750 g)

Tia Rauhamäki TaipVei 18.41

T15 keihäs (400 g)

Tia Rauhamäki TaipVei DNS

T15 moukari (3 kg)

Tia Rauhamäki TaipVei 24.27

 

T15 painonheitto (5.45kg)

Tia Rauhamäki TaipVei 9.41

 

Avoin 4-seuran ottelu (LuPo-StU-TsV-YP) 10.07.2011

Piirimestaruusviestit 9-15 v. 11.06.2011 Taipalsaari, Saimaanharjun kenttä


Tulokset

 

P15 4x100 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 53,36

(Joona Klemi, Tuomas Ruotsalainen, Pekka Parkkonen, Anton Saravirta)

2. Imatran Urheilijat                                                       54,76

(Joose Lindroos, Kristian Backman, Valtteri Valtonen, Kalle Salminen)

 

P15 4x800 m

1. Imatran Urheilijat                                                       10.41,92

(Arttu Tyystjärvi, Kristian Backman, Esa Räsänen, Joose Lindroos)

2. Lappeenrannan Urheilumiehet                                   10.43,37

(Pekka Parkkonen, Tuomas Ruotsalainen, Joona Klemi, Anton Saravirta)

 

P15 4x80 m aj.

1. Imatran Urheilijat                                                       55,52

(Kristian Backman, Rasmus Tolppanen, Arttu Tyystjärvi, Valtteri Valtonen)

 

P13 4x100 m

1. Imatran Urheilijat                                                       57,67

(Antti Pellinen, Roope Lipiäinen, Olli Ahonen, Matias Lehtonen)

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 58,20

(Samu Heikkonen, Eetu Melanen, Onni Pullola, Jaakko Kyllönen)

 

P13 4x600 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 8.02,07

(Samu Heikkonen, Väinö Juvakka, Jaakko Kyllönen, Rene Sandås)

2. Imatran Urheilijat                                                       8.07,69

(Roope Lipiäinen, Antti Pellinen, Olli Ahonen, Matias Lehtonen) 

 

P13 4x60 m aj.

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 48,21

(Onni Pullola, Samu Heikkonen, Rene Sandås, Eetu Melanen)

 

P11 4x50 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               31,27

(Antti Parkkonen, Jere Seilo, Miko Sederholm, Henri Hoskonen)

2. Imatran Urheilijat I                                                    32,75

(Aleksi Tyystjärvi, Tommi Lipiäinen, Otto Pulkkinen, Joonas Sinkkonen)

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             33,38

(Miikael Mäkitalo, Aaro Kiero, Jori Turtiainen, Julius Haimi)

4. Imatran Urheilijat II                                                   33,58

(Aleksi Sinkkonen, Vili Valtonen, Jesper Mansner, Aapo Pellinen)

 

P11 4x600 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               8.37,89

(Jere Seilo, Miko Sederholm, Henri Hoskonen, Antti Parkkonen)

2. Imatran Urheilijat I                                                    8.50,23

(Aleksi Tyystjärvi, Tommi Lipiäinen, Aapo Pellinen, Joonas Sinkkonen)

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             9.08,97

(Aaro Kiero, Miikael Mäkitalo, Jori Turtiainen, Julius Haimi)

4. Imatran Urheilijat II                                                   9.36,54

(Vili Valtonen, Jesper Mansner, Aleksi Sinkkonen, Otto Pulkkinen)

 

T/P9 8x40 m sukkulaviesti

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               1.01,53

(Miki Likander, Essi Vehmaa, Markku Ruotsalainen, Paavo Lensu, Riika Manninen,

Moona Korkealaakso, Laura Hietaranta, Emilia Pylkkänen)

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             1.04,28

(Eetu Pohjonen, Pauliina Hannikainen, Eeva Laine, Bea Ek, Maiju Sederholm,

Väinö Toivari, Elina Lyytikäinen, Rebecca Nisonen)

 

T15 4x100 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               52,70

(Veera Laamanen, Aino Heikkilä, Julia Suomalainen, Jatta Ruotsalainen)

2. Imatran Urheilijat                                                       54,14

(Janina Kokko, Saara Pellinen, Annika Sorsa, Senni Salminen)

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             57,70

(Minttu Kymäläinen, Oona Vainikka, Mari Vilska, Isabella Sandås)

 

T15 4x800 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 11.02,38

(Veera Laamanen, Oona Laine, Mari Vilska, Isabella Sandås)

2. Imatran Urheilijat                                                       11.51,54

(Carita Luukkanen, Senni Salminen, Janina Kokko, Linda Ojalainen)

 

T15 4x80 m aj.

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                 51,60

(Julia Suomalainen, Veera Laamanen, Aino Heikkilä, Jatta Ruotsalainen)

2. Imatran Urheilijat                                                       1.02,80

(Annika Sorsa, Linda Ojalainen, Saara Pellinen, Janina Kokko)

 

T13 4x100 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               55,94

(Tytti Ryhänen, Emma Jyrkinen, Noora Jäntti, Anniina Klemi)

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             56,97

(Iida Lensu, Janina Tirronen, Mila Sederholm, Noora Heikkonen)

3. Imatran Urheilijat                                                       57,41

(Milla Piironen, Erika Manninen, Anna Kontunen, Viivi Ukkonen)

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet III                            1.01,59

(Sanni Rautio, Elina Peltola, Inka Manninen, Jonna Autio)

 

T13 4x600 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               7.55,60

(Emma Jyrkinen, Anniina Klemi, Tytti Ryhänen, Janina Tirronen)

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             8.30,32

(Iida Lensu, Elina Peltola, Noora Heikkonen, Mila Sederholm)

3. Imatran Urheilijat                                                       8.55,21

(Anna Kontunen, Viivi Ukkonen, Erika Luukkanen, Jutta Sorsa)

 

T13 4x60 m aj.

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               43,97

(Janina Tirronen, Anniina Klemi, Emma Jyrkinen, Iida Lensu)

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             46,83

(Elina Peltola, Noora Jäntti, Sanni Rautio, Mila Sederholm)

3. Imatran Urheilijat                                                       47,53

(Anna Kontunen, Riia Eronen, Erika Luukkanen, Viivi Ukkonen)

 

T11 4x50 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               30,56

(Ella Jyrkinen, Kiia Manninen, Iita Elimäki, Riina Heikkonen)

2. Imatran Urheilijat I                                                    32,19

(Jella Paloposki, Vilma Moilanen, Iina Nykänen, Juulia Kokko)

3. Joutsenon Kullervo                                                    32,43

(Minttu Mattinen, Viivi Pellinen, Anni Salminen, Nina Salo)

4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             33,40

(Hennariikka Turppo, Netta Oikkonen, Henna Karhunen, Venla Peltola)

5. Lappeenrannan Urheilu-Miehet IV                            33,57

(Ira Kiero, Oona Vainikka, Kata Backman, Sonja Kankaanranta)

6. Lappeenrannan Urheilu-Miehet III                            34,69

(Anna Purhonen, Emilia Hannikainen, Laura Karhunen, Sonja Ikonen)

7. Imatran Urheilijat II                                                   34,83

(Sanna Räsänen, Salla Hovatov, Salla Piironen, Jenny Sinkkonen)

8. Lappeenrannan Urheilu-Miehet V                             37,09

(Elena Jyrkinen, Viivi Toivari, Soile Helvasto, Veera Kiero)

 9. Imatran Urheilijat III                                                 37,25

(Anni Penttilä, Essi Urpalainen, Noora Luukkanen, Laura Laatikainen)

 

T11 4x600 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet I                               8.29,08

(Ella Jyrkinen, Ira Kiero, Laura Karhunen, Venla Peltola)

2. Imatran Urheilijat I                                                    8.56,69

(Jenny Sinkkonen, Juulia Kokko, Salla Piironen, Iina Nykänen)

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet II                             8.57,13

(Hennariikka Turppo, Kiia Manninen, Riina Heikkonen, Iita Elimäki)

4. Joutsenon Kullervo                                                    9.02,85

(Minttu Mattinen, Viivi Pellinen, Anni Salminen, Nina Salo)

5. Lappeenrannan Urheilu-Miehet IV                            9.15,75

(Veera Kiero, Kata Backman, Emilia Hannikainen, Henna Karhunen)

6. Lappeenrannan Urheilu-Miehet III                            9.15,82

(Elena Jyrkinen, Siiri Kaijansinkko, Anna Purhonen, Oona Vainikka)

7. Imatran Urheilijat II                                                   9.58,06

(Vilma Moilanen, Laura Laatikainen, Tiia Takkinen, Salla Hovatov)

8. Imatran Urheilijat III                                                 10.00,52

(Anni Penttilä, Sanna Räsänen, Noora Luukkanen, Jella Paloposki)

*********************************************************

Lajipäivä 3-loikka, seiväs ja keihäs 25.05.2011

Heittoviisiottelu ja Olympiapainonheitto 26.09.2010

EKY HeittoCup osakilpailu 6 05.09.2010 Saimaanharjun kenttä

Veteraanien SM-moniottelut 14-15.08.2010

pm 17-19 v  2.-3.8.2010 tulokset (normaali)

pm 17-19 v 2,-3.8.2010 tulokset (lehdistö)

AV4-Seuraottelun 17.7.2010 tulokset

RYAL tulokset 19.06.2010

Telkkälän hölkkä ma 3.5.2010

TsV yleisurheilu seuraennätykset