Yhteystiedot

Taipalsaaren Veikot ry perustettu 1915
Jauhialantie 343, 54915 Saimaanharju
puh: 0444401998
sähköposti: taipalsaarenveikotry(at)gmail.com











Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:63604 kpl

RYAL tulokset

Avoimet Raittiuden Ystävien Urheiluliiton YU-mestaruuskilpailut

19.06.2010 klo 12 Taipalsaari, Saimaanharjun kenttä, järjestäjä:

Taipalsaaren Veikot

 

 

Tulokset

 

Myl 3000 m

1. Harri-Pekka Tikkanen     Kiuruveden Jänne                                     9.22,67

2. Juha Rummukainen          Lappeenrannan Urheilu-Miehet                9.52,57

 

Myl pituus

1. Tuomas Outinen              Taipalsaaren Kisa               618 (-0,3 m/s)

2. Markus Rautio                Imatran Urheilijat                617 (+0,5 m/s)

3. Mikko Suhonen               Imatran Urheilijat                545 (-0,1 m/s)

 

Myl kuula (7.26kg)

1. Martti Rasimus               Tainiokosken Tähti             14.72

 

Myl kiekko (2 kg)

1. Yrjö Hämäläinen            Taipalsaaren Veikot            35.05

 

M19 kiekko (1.75kg)

1. Eero Viisainen                Imatran Urheilijat                42.52

 

M19 keihäs (800 g)

1. Henri Kontio                   Taipalsaaren Veikot                                 63.16

2. Pasi Harjula                    Miehikkälän Vilkas                                  56.06

3. Sauli Leino                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet                 51.75

4. Joose Leino                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet                 44.84

5. Tuomas Outinen             Taipalsaaren Kisa                                    43.15

 

M17 pituus

1. Miikka Kuisma               Joutsenon Kullervo             527 (-0,5 m/s)

 

M17 kiekko (1.5 kg)

1. Jesse Rauhamäki             Taipalsaaren Veikot                               43.94

2. Jouni Hytti                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet                37.48

 

P15 keihäs (600 g)

1. Petteri Rantamäki            Lappeenrannan Urheilu-Miehet                40.02

2. Pietari Outinen                Taipalsaaren Kisa                                   26.79

 

P13 60 m

1. Samu Heikkonen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                9,46

 

M75 kiekko (1 kg)

1. Raimo Kietäväinen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet                20.65

 

 

M50 3000 m

1. Erkki Halkivaha              Raittiuden Ystävien Urheiluliitto              11.56,09

 

M40 kuula (7.26kg)

1. Juha Olkkonen                 Taipalsaaren Veikot            12.09

 

M40 keihäs (800 g)

1. Juha Olkkonen                 Taipalsaaren Veikot            45.03

 

Nyl kiekko (1 kg)

1. Minna Hämäläinen          Taipalsaaren Veikot            29.86

2. Sini Lippojoki                 Joutsenon Kullervo              27.28

 

N17 pituus

1. Kristiina Halonen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet                517 (+0,7)

2. Eve Haiko                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet              391 (+4,8)

                                                                                                (389 (+1,0))

 

N17 moukari (4 kg)

1. Elina Kemppinen            Porin Yleisurheilu              39.10

 

T15 800 m

1. Susanna Juvakka             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                2.33,60

2. Oona Laine                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet                2.44,31

3. Veera Oinas                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet                2.48,99

 

T15 moukari (3 kg)

1. Taru Turkia                    Ylämaan Pyrkijät                52.51

2. Sini Lippojoki                 Joutsenon Kullervo              34.36

3. Tia-Doris Rauhamäki      Taipalsaaren Veikot            26.54

 

 

T13 60 m

1. Kristiina Halonen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet                8,51

2. Eve Haiko                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet                9,38

3. Emma Jyrkinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                9,58

 

T13 korkeus

1. Kristiina Halonen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet                151

2. Emma Jyrkinen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                127

 

T11 60 m

1. Noora Heikkonen            Lappeenrannan Urheilu-Miehet                  9,58

2. Iita Elimäki                    Luumäen Pojat                                        9,69

3. Ella Jyrkinen                   Lappeenrannan Urheilu-Miehet                10,27

4. Henna Karhunen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                10,50

5. Riina Heikkonen             Lappeenrannan Urheilu-Miehet                10,50

6. Laura Karhunen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet                11,12